www.archirek.pl
budynek biurowo-magazynowy

MAGO S.A.

wraz ze zmianą okładziny elewacyjnej istniejących hal

architekci:

Jerzy Dziuba

Bożenna Kosińska

Piotr Pietuszko

Mikołaj Rek

Pracownia
PRO – IDEA
Tartak Brzózki
ul. Klonowa 11
96-325 Radziejowice
Foto z realizacji:
Foto z realizacji:
wrzesień 2007
fot. J. Dziuba
wrzesień 2007
fot. J. Dziuba
Rusiec gm Nadarzyn Al. Katowicka 119/121
Budynek biurowy stanowi środkową część zespołu hal magazynowo-produkcyjnych. Wysokość dopasowana do wysokości największej hali oraz wspólna okładzina dają przedłużenie elewacji hali, a uskok do hali mniejszej wyprowadzony jest ze szklanego wykusza, co tworzy horyzontalny układ całego zespołu. Elewacja z paneli profilowanych w układzie poziomym jest dodatkowo podkreślona oświetleniem liniowym, dając w nocy charakterystyczny rysunek. Ten silnie poziomy układ zostaje skontrastowany kolumnami świetlnymi rytmicznie wpasowanymi w uskoki płaszczyzn elewacji. Kolumny ze szkła giętego matowanego podświetlane od środka świetlówkami o zmiennej kolorystyce sterowanej elektronicznie. Element urozmaicający stabilny układ horyzontalny, dobrze prezentujący się z trasy Katowickiej, która idąc w tym miejscu wypukłym łukiem daje bardzo ciekawą ekspozycję.

Od strony północnej front elewacji dodatkowo zakończony jest wysoką ścianą reklamową z betonu okładanego czarnym łupkiem, na której w części wznoszącej się ponad halą znajdować się będzie podświetlane logo firmy.

Część środkowa będąca przełamaniem wysokości hal. Jest głównym wejściem do biurowca podkreślonym szklaną ścianą kurtynową oprawioną w dwie ściany z okładziną kamienną z łupka czarnego. W szklanej ścianie znajduje się prostokątny portal, a posadzkę urozmaicono płytkimi basenami, organizując w ten sposób drugą, bardziej kameralną skalę dla wchodzących gości.

Ekspozycja elewacji frontowej ma również za zadanie ukrycie bram dostawczych znajdujących się na szczytach hal.

Na parterze znajduje się hol z recepcją z wejściem od strony Alei Katowickiej, część recepcyjna uzupełniona jest o pomieszczenia do rozmów handlowych, przestrzeni ekspozycyjnej oraz pomieszczeń uzupełniających: szatni, pomieszczenia kuchennego z zapleczem oraz zaplecza sanitarnego dostępnego dla gości. Drugie wejście służbowe z portiernią i jej zapleczem, z holem rozprowadzającym do części biurowej oraz z przejściem do części produkcyjnej.

Na tyłach budynku biurowego rozbudowano dodatkowy niezależny od części biurowej magazyn połączony z istniejącymi halami magazynowo-produkcyjnymi.

Część piętra stanowi uzupełnienie części recepcyjnej połączonej z parterem reprezentacyjnymi schodami i winą. Z holu piętra można wyjść na reprezentacyjny taras częściowo utwardzony, a częściowo zagospodarowany jako ogród na dachu. Z części reprezentacyjnej holu pierwszego pietra dostępne są sale rozmów i sale konferencyjne.

Piętro drugie i trzecie to piętra biurowe dostępne dla pracowników.

Na dachu znajdują się urządzenia techniczne budynku: kotłownia gazowa, oraz zewnętrzne urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne. Część dachu nad holem wejściowym przykryta jest świetlikiem.

Mikołaj Rek

Wysokość budynku:

VI kond. 16.21 m

Długość: 75,75 m

Pow użyt.: 4 626 m2

w tym:

- biurowca 3 902 m2

- ekspozycji 527m2

- magazynu 724 m2

Pow. całk. 6 168 m2

Kubatura: 24 267 m3


projekty architektoniczne dla inwestorów indywidualnych i podmiotów gospodarczych:

inwestycje komercyjne, handlowe i usługowe. budynki inteligentne, nowoczesne technologie

osiedla, budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, domy jednorodzinne, wille i rezydencje

budynki użyteczności publicznej, szkoły, uczelnie, administracja, biura


WARSZAWA 2007
www.archirek.pl