Osiedle Konstancin

Osiedle domów wielorodzinnych w Konstancinie-Jeziorna przy ul. Kołobrzeskiej i ul. Pułaskiego
kontakty:
inne:
projektowanie ogrodów
Kameralne osiedle domów wielorodzinnych położone w Konstancinie-Jeziorna na północnym brzegu rzeki Jeziorki na wysokości Skolimowa. Szczególny mikroklimat. Otoczenie niską zabudową domów jednorodzinnych. Starodrzew i pozostałości dworku w sąsiedztwie. Dogodny dojazd z Konstancina i Piaseczna.
Osiedle składa się z jedenastu niewielkich dwupiętrowych domów, nawiązujących charakterem do przedwojennej zabudowy Konstancina. Zarówno skala budynków jak i detale architektoniczne kojarzą się z domami i pensjonatami uzdrowiska z okresu jego świetności.
Aż 60% terenu działki przeznaczone zostało na zieleń, z czego część oddana została mieszkańcom na ogródki przydomowe. Już w chwili obecnej właściciele ogródków zaczynają współtworzyć unikalny charakter osiedla. Na terenie nie zabrakło też placu zabaw dla najmłodszych.
Bryła budynków podzielona jest na trzy segmenty, z których dwa zewnętrzne kryte są dachem wielospadowym. W części środkowej, na dachu płaskim, znajduje się duże przeszklenie, doświetlające klatkę schodową. Drewniane okładziny na elewacjach, ciepłe pastelowe kolory tynków i okładzina parterów nadają osiedlu przytulny charakter. Choć elewacje wszystkich budynków są jednakowe, to domy różnią się rozwiązaniem balustrad, pergoli, wejść do budynków. W ten sposób każdy z domów zyskuje indywidualny charakter.
Tradycja łączy się tu z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Garaże w podziemiach budynku, windy, wyposażone w nawiewniki higrosterowane drewniane okna, automatycznie reagujące na zapotrzebowanie świeżego powietrza w mieszkaniu. Każde mieszkanie wyposażone jest w instalację kominkową. Ściany zewnętrzne o dużej izolacyjności termicznej (U=0,26 W/m²K) pozwalają oszczędzać na ogrzewaniu; sprzyja temu także likwidacja mostków termicznych w konstrukcji balkonów przez zastosowanie łączników termicznych. Zwiększona izolacyjność akustyczna okien.
OSIEDLE KONSTANCIN
lokalizacja: ul. Kołobrzeska i ul. Pułaskiego w Konstancinie-Jeziornej
inwestor: ASBUD Konstancin Sp z o.o.
architekci: arch. Jerzy Dziuba
arch. Krzysztof Pasternak
arch. Mikołaj Rek
jednostka projektowa: dip BIURO PROJEKTÓW
wykonawca: architekt Mikołaj Rek
etap I i II: PBO Szówsko
etap III: Przedsiębiorstwo Budowlane BESTA Sp z o.o.
Plany i ceny mieszkań...