www.archirek.pl
OSIEDLE DOMÓW WIELORODZINNYCH
W JÓZEFOSAŁWIU k/WARSZAWY PRZY UL. WILANOWSKIEJ

architekcI:

Mikołaj Rek

Paulina Korkozowicz

Kamil Harasiuk

KONTAKT

Józefosław - gmina należąca do powiatu Piaseczno położona jest na granicy z miastem Warszawa, pomiędzy ul. Puławską, a gminą Konstancin-Jeziorna. Od północy od warszawskiego Ursynowa oddziela ją Las Kabacki, który wraz z parkiem i Ogrodem Botanicznym w Powsinie stanowi największy kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny południowej Warszawy.

Walory tej lokalizacji szybko odkryli młodzi warszawiacy często docierający tu podczas sobotnio niedzielnych wycieczek rowerowych. Wszyscy ci, których nie stać na luksusowe apartamenty w środku Warszawy, czy wille i rezydencje w Konstancinie, chętnie sprowadzają się na kameralne osiedla w pobliżu kompleksu leśnego tuż u wrót Warszawy .

Przedstawione osiedle wielorodzinne składa się z 26 małych segmentów po pięć i sześć mieszkań w jednym. W sumie całość przewidziana jest dla 151 mieszkań, Segmenty pogrupowane zostały przestrzennie w pary (po dwie klatki schodowe) oraz powiązane wspólnymi parkingami podziemnymi. Dla każdego mieszkania (zgodnie z Planem Miejscowym) przewidziano po 2 miejsca parkingowe z czego większość znajduje się w garażu podziemnym.

szkice projektu:
zobacz inne projekty
Z myślą o młodych parach w osiedlu przewidziano gównie mieszkania dwu i trzypokojowe, stanowiące 80% wszystkich lokali. Średnia powierzchnia mieszkań dwupokojowych to 57 m2, a mieszkań trzypokojowych to 76 m2. Wszystkie mieszkania mają wydzielone kuchnie doświetlone oknem i graniczą z pokojem dziennym (salonem) w sposób umożliwiający ich połączenie. Architekt wyszedł w ten sposób naprzeciw wszystkim tym, którym zależy na otwartej kuchni jak i tym którzy wolą ją wydzielić jako niezależne pomieszczenie. Jednocześnie zaprezentował, że oba rozwiązania da się zaaranżować jako nowoczesne wnętrze.
wnętrze z kuchnią otwartą
wnętrze z kuchnią wydzieloną
Wszystkie mieszkania mają duże balkony (min. 6 m2) lub tarasy. Mieszkania na parterze mają również ogródki przydomowe, co daje mieszkańcom komfort zbliżony do domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Dla mieszkańców drugiego pietra przewidziano możliwość adaptowania dachów na obszerne tarasy, skąd można podziwiać rozległy widok na pobliski las. W okolicy nie ma budynków wyższych niż 12 m, więc widoki nie są niczym ograniczone.

Konstrukcja budynków murowana, stojąca na podziemnym garażu w konstrukcji żelbetowej. Izolacje fundamentów na bazie płynnej folii bitumicznej zbrojonej włóknem szklanym, docieplone polistyrenem ekstradowanym gr. 8 cm. Izolacje dachów i tarasów w systemie „dachu odwróconego” na bazie płynnej folii bitumicznej zbrojonej włóknem szklanym, docieplone polistyrenem ekstradowanym gr. 20 cm (tarasy na piwnicy 15 cm). Wykończenie dachu użytkowego płytami tarasowymi na warstwie żwiru, a pozostałe dachy samym żwirem. Wykończenia zewnętrzne tynkami szlachetnymi szlifowanymi.


projekty architektoniczne dla inwestorów indywidualnych i podmiotów gospodarczych:
inwestycje komercyjne, handlowe i usługowe. budynki inteligentne, nowoczesne technologie
osiedla, budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, domy jednorodzinne, wille i rezydencje
budynki użyteczności publicznej, szkoły, uczelnie, administracja, biura

WARSZAWA 2007 www.archirek.pl